Nasze projekty

Ukraina przyznała własne Oscary. Wyróżniono nagrania z bohaterskimi działaniami ukraińskich obywateli

W niedzielę odbyła się Gala wręczenia najcenniejszych nagród w świecie filmu. Ministerstwo Obrony Ukrainy postanowiło przyznać własne Oscary. Na swoim Twitterze opublikowało kilka filmów w kategoriach nagradzanych podczas Oscarów, pokazujących sukcesy ukraińskiej armii.

Zdjęcie ilustracyjne, Fot. ELG21/Pixabay

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznaliśmy laureatów nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Oscary – najcenniejsze nagrody w świecie filmu zostały rozdane po raz 94.

Ukraińskie ministerstwo obrony postanowiło wykorzystać tę okazję, by kolejny raz pokazać światu oblicze toczącej się w ich kraju wojny. W postach na swoim Twitterze opublikowali kilka filmów pokazujących sukcesy ukraińskiej armii. Każdy opatrzony był opisem nagrody w kategoriach podobnych do tych, w których przyznaje się Oscary.

W kategorii „Najlepsza produkcja” zaprezentowano nagranie, na którym można zobaczyć jak wojska ukraińskie przygotowały zasadzkę na rosyjską kolumnę. Film zatytułowano „From UA Army with NLAW”, co może być nawiązaniem do jednej z produkcji bondowskich „From Russia with Love”.

Reklama

W drugiej kategorii: „Najlepsza rola drugoplanowa”, zaprezentowano film, na którym ukraińskie traktory holują porzucone przez wojska rosyjskie czołgi. Nagraniu nadano tytuł „Poskromienie złośnicy”.

Wyróżnienie za najlepszy film zagraniczny „trafiło” do tureckiego nagrania „Bayraktar: pieśń tureckiego gościa”. To odniesienie do tureckich dronów Bayraktar służących w barwach ukraińskich.

Kolejna „nagroda” za „najlepszą rolę kobiecą” trafiła do pocisków Javelin, które niszczą skutecznie rosyjskie czołgi. Nagranie, które dołączono do postu zatytułowano „Palenie orków”.

Reklama

Kolejny filmik jaki opublikowano nosi tytuł „Pocałunek Stingera”. „Wygrał” on wyróżnienie w kategorii „najlepsze zdjęcia”. Nagranie przedstawia zestrzelenie rosyjskiego śmigłowca za pomocą ręcznego zestawu przeciwlotniczego. 

W kategorii „Najlepsza ścieżka dźwiękowa” postanowiono „wyróżnić” nagranie, na którym grupa kobiet w jednym ze schronów w Charkowie śpiewa hymn Ukrainy.

Na koniec „przyznano” nagrodę za najlepszy film. Ta trafiła do nagrania, na którym widać płonący po ukraińskim ostrzale rosyjski okręt desantowy w zajętym przez Rosjan porcie w Berdiańsku. Film zatytułowano jednym z najsłynniejszych zdań tej wojny: „Rosyjski okręcie wojenny, idź w ****”. Słowa te wypowiedzieli ukraińscy obrońcy Wyspy Wężowej 24 lutego 2022 roku, kiedy to rosyjscy żołnierze zażądali od nich złożenia broni.

pa, rp.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę