Nasze projekty

Ukraina nic nie wie o „tajnej misji” papieża Franciszka. „Zełenski nie dawał zgody”

"Władze Ukrainy nie mają wiedzy o misji pokojowej Watykanu, o której bez szczegółów poinformował papież Franciszek" – podaje telewizja CNN, powołując się na anonimowego urzędnika z otoczenia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

fot. President Of Ukraine/domena publiczna/Flickr.com/M. Mazur/EpiskopatNews /Flickr

W niedzielę podczas rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu, w drodze powrotnej z Węgier do Rzymu, papież Franciszek powiedział, że Watykan jest zaangażowany w „tajną misję” pokojową dotyczącą wojny na Ukrainie.

Jestem gotów zrobić wszystko, co trzeba. Poza tym, teraz trwa misja, ale nie jest jeszcze jawna. Zobaczmy jak… Kiedy będzie publiczna, powiem o tym – powiedział Franciszek.

„Bez naszej wiedzy”

CNN powołując się na anonimowego urzędnika z otoczenia prezydenta Wołodymyra Zełenskiego poinformowało, że Ukraina nie wie o „tajnej misji” Watykanu.

Reklama

Władze Ukrainy nie mają wiedzy o misji pokojowej Watykanu, o której bez szczegółów poinformował papież Franciszek – podaje telewizja CNN.

Prezydent Zełenski nie dawał zgody na takie rozmowy w imieniu Ukrainy. Jeśli mają miejsce, to odbywa się to bez naszej wiedzy i błogosławieństwa – miał powiedzieć urzędnik w rozmowie z CNN.

Jest głos z Moskwy

W czasie konferencji prasowej dziennikarze zapytali o tę sprawę również rzecznika Kremla, Dmitrija Pieskowa, który stwierdził, że Moskwa nie ma wiedzy na temat watykańskiej misji pokojowej – podaje agencja TASS.

Reklama

Nie, nic nie wiemy – powiedział Pieskow.

kh, TVP Info, PAP, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę