Ukraina: 80 osób zmarło z głodu

W rejonie działań bojowych w tzw. "republikach ludowych" Donieckiej i Ługańskiej panuje coraz większy głód, który doprowadził do śmierci ponad 80 osób. Stale wzrasta tam również liczba uchodźców

O tych tragicznych wydarzeniach mówił katolicki biskup charkowsko-zaporoski Stanisław Szyrokoradiuk podczas spotkania z pracownikami papieskiego stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

 

Sytuacja w rejonie walk jest katastrofalna, panuje tam głód, a w obwodach donieckim i ługańskim zmarło w jego wyniku ponad 80 osób – oświadczył biskup. Poinformował, że na terenie jego diecezji, obejmującej te ziemie, mieszka przeszło 18 mln ludzi, w tym ponad 60 tys. katolików łacińskich. „Otrzymujemy pomoc humanitarną i lekarstwa z Europy Zachodniej. Potrzebujemy tej pomocy, solidarności chrześcijańskiej, ale także wsparcia politycznego” – stwierdził biskup.

Reklama
Reklama

Zwrócił również uwagę, że liczba uchodźców na tym terenie stale wzrasta. W Charkowie jest ich obecnie ponad 20 tysięcy. „Staramy się pomagać im tam, gdzie możemy” – zapewnił hierarcha. Dodał, że zaledwie kilka tygodni temu byli w stanie przekazać jedynie 300 par butów dzieciom.


kg (KAI/RISU) / Charków

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę