Nasze projekty

Lody dla ubogich z okazji imienin papieża

Ubodzy i bezdomni stołujący się w papieskich jadłodajniach na terenie Rzymu dostaną dziś na zakończenie posiłku lody. To osobista inicjatywa Franciszka dla uczczenia 23 kwietnia dnia swoich imienin - św. Jerzego (hiszp. Jorge).

Imieninowy deser od Franciszka trafi do wszystkich jadłodajni wspomaganych przez jałmużnika papieskiego, biskupa Konrada Krajewskiego, w tym tych prowadzonych przez Caritas i wspólnotę Sant’Egidio. Szacuje się, że będzie to łącznie nawet 3 tys. osób, głównie bezdomnych i uchodźców.

Zgodnie z tym, co podaje przewodnik dla najuboższych Rzymu czyli wydana przez wspólnotę Sant’Egidio książeczka zwana „Przewodnikiem Michelina dla Biedaków”, na terenie Rzymu działa 41 miejsc, gdzie skrajnie ubodzy czy bezdomni mogą dostać darmowy posiłek. Przewodnik podpowiada także, gdzie znajdą oni miejsce do spania lub darmowy prysznic, z którego mogą skorzystać. Łącznie w Rzymie działa 47 stałych ośrodków z łóżkami, 27 łaźni z prysznicami, 39 punktów medycznych dla najuboższych i 166 poradni dla ludzi w kryzysie bezdomności czy ubóstwa, w tym 98 z nich przy parafiach.

 

Reklama
Reklama

ad, Vatican Insider

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite