Nasze projekty

Trump cofa skrytykowane przez papieża przepisy

Prezydent USA Donald Trump podpisał w środę nową wersję przepisów migracyjnych USA, która znosi praktykę rozdzielania dzieci od ich rodziców - nielegalnych imigrantów, przekraczających granicę USA. Praktykę ostro skrytykowali m.in. amerykańscy biskupi oraz papież.

Podpisane w środę rozporządzenie nakazuje sekretarzowi Sekretariatu Bezpieczeństwa Kirstjenowi Nielsenowi pozostawianie rodzin nielegalnych imigrantów w całości. Wcześniej przyjęta wersja przepisów migracyjnych USA spowodowała, że zatrzymane na granicy dzieci były odłączane od rodziców i umieszczane w placówkach opiekuńczych, zaś ich prawni opiekunowie trafiali do więzień.

Ten stan rzeczy oraz dramaty, którymi skutkowało nowe prawo spotkało się z masową krytyką organizacji humanitarnych oraz Kościoła, w tym biskupów USA. Nazwali oni wprost praktykę rozdzielania rodzin „niemoralną”. W opublikowanym w środę wywiadzie dla Reuters odniósł się do tej sytuacji również papież Franciszek. Podkreślił, że podziela w pełni stanowisko biskupów amerykańskich.

Nie wiadomo jeszcze, jaki skutek będzie miało nowe rozporządzenie wobec rodzin już rozdzielonych. Wypowiadający się w tej sprawie urzędnicy administracji prezydenta USA nie chcieli zdradzać szczegółów tłumacząc, że konkretna praktyka jeszcze będzie omawiana.

Reklama
Reklama

ad, AP, Bloomberg

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę