Nasze projekty

Szósta rano w Muzeach Watykańskich

Muzea Watykańskie wprowadzają specjalną ofertę "Good Mornig Vatican Museums" dla turystów pragnących odwiedzić je o godzinie 6 rano. Bonusem za tak wczesne przybycie ma być możliwość obejrzenia na żywo rytuału zapalenia świateł i otwierania wszystkich zabytkowych drzwi.

Oferta jest ograniczona do maksymalnie 20 zwiedzających danego dnia. W cenę biletu wliczone jest zwiedzanie z przewodnikiem towarzyszące pracownikom Muzeum w porannych rytuałach oraz skromne śniadanie w miejscowym bistro złożone z kawy, soku pomarańczowego i croissanta.

Główną atrakcją ma być jednak właśnie możliwość przyglądania się zapalaniu świateł i otwieraniu zabytkowych drzwi do licznych równie zabytkowych przestrzeni takich jak Kaplica Sykstyńska, Atrium Czterech Bram, Galerii Kandelabrów, Pokojów Rafaela i innych. Zwykle wszystkie te miejsca wypełnia gwar licznych turystów, zaś ranna pora ma pozwolić na pełne skupienia kontemplowanie tutejszych arcydzieł.

Normalnie Muzea Watykańskie są otwarte dla zwiedzających w godzinach 9-18. Dziennie przewija się przez tutejsze sale nawet 25 tys. osób.

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite