Nasze projekty

Sukcesy Polaków na paraolimpiadzie! Mamy już 23 medale

Polscy sportowcy nie przestają zachwycać na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio! Reprezentacja Polski zdobyła już 23 krążki i zajmuje 19. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Fot: Twitter.com/@Paralympic_PL

Dzisiaj złoty medal w skoku w dal (kategoria T.20) zdobyła Karolina Kucharczyk. Polka powtórzyła swoje osiągnięcie z igrzysk w Londynie. W Rio de Janeiro zdobyła srebro, a tym razem do pierwszego miejsca dołożyła też rekord olimpijski skacząc 6 metrów i 3 centymetry.

Karolina Kucharczyk ten krążek obiecała swojemu dziadkowi, który w czasie igrzysk w Rio zmarł. Nie zdążyła wrócić na jego pogrzeb i po zawodach poszła na jego grób i powiedziała, że jest mu winna olimpijskie złoto. Swoje marzenie spełniła 5 lat później.

To jednak nie jedyny dzisiejszy medal dla Polski. Złoto w biegu na 1500 metrów zdobyła Barbara Bieganowska-Zając. To jej czwarty złoty medal olimpijski: wcześniej mistrzynią zostawała w Sydney, Londynie i Rio de Janeiro. Dodatkowo w skoku wzwyż brąz zdobył Maciej Lepiato, a Natalia Partyka i Karolina Pęk dołożyły złoto w drużynowym turnieju tenisa stołowego.

Na razie reprezentacja Polski zdobyła na igrzyskach w Tokio 23 medale: 6 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych. Do końca zmagań pozostały 2 dni.