Nasze projekty

Spotkanie prezydentów Polski i Chin. Co ustalono?

"Mam nadzieję, że strategiczne partnerstwo Polski i Chin będzie kontynuowane" - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. W Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie odbyła się uroczysta ceremonia powitania prezydenta Andrzeja Dudy oraz rozmowy dwustronne.

Przywódcy Polski i Chin rozmawiali na temat pogłębiania strategicznego partnerstwa obydwu państw oraz rozwoju współpracy gospodarczej. Częściowo będzie ona realizowana w oparciu o chiński projekt nowego Jedwabnego Szlaku.

W obecności prezydentów doszło też do podpisania umów dwustronnych. M.in. o współpracy w zakresie turystyki. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał też umowę o współpracy z największym na świecie Chińskim Bankiem Przemysłowo-Handlowym. Dzięki umowie w przyszłości będzie możliwe kredytowanie polsko – chińskich projektów w zakresie infrastruktury.

Reklama
Reklama

ICBC podpisał też umowę z Polską Agencją Informacji inwestycji zagranicznych. Spotkanie prezydentów Polski i Chin przedłużyło się, co przez chińskich dziennikarzy uznane zostało za oznakę bardzo dobrych relacji łączących Polskę i Chiny. Prezydent Andrzej Duda zaprosił prezydenta Xi Jinpinga do złożenia wizyty w Polsce w 2016 roku.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin/mg/zr

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite