Silne trzęsienie ziemi w Grecji

Około godziny 8 rano, na Krecie wystąpiło bardzo silne trzęsienie ziemi, o którym poinformowało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. Według informacji greckiej telewizji publicznej w trzęsieniu ziemi zginęła jedna osoba, dwie są uwięzione w budynkach. Wciąż trwa ustalanie szkód.

Fot. zarpanews.gr/Facebook

Według wstępnych ustaleń, wstrząsy miały miejsce o godz. 8:17 czasu polskiego, 25 km na południowy wschód od Heraklionu. Szacuje się, że trzęsienie miało wielkość 5,8 w skali Richtera. Wstrząsy były odczuwane nie tylko na Krecie, ale również w całej Grecji oraz częściowo w Turcji. Po głównym trzęsieniu, następują teraz liczne wstrząsy wtórne.

Jak podaje portal zarpanews.gr, szczególnie mocno ucierpiała gmina Minoa Pediada. Sekretarz generalny gminy, Gabriel Kouris podaje, że ucierpiały nie tylko budynki mieszkalne, ale również dwa kościoły. Wszystkie szkoły podstawowe i średnie w Malevizi, podobnie jak przedszkola miejskie i prywatne, zostały zamknięte.

W sieci pojawiają się pierwsze zdjęcia z miejsca trzęsienia – skały spadały na drogi, niektóre budynki zostały bardzo poważnie uszkodzone.

Reklama
Reklama

Ένας νεκρός στο Αρκαλοχώρι μετά τον ισχυρό σεισμό των 5,8 Ρίχτερ – Ζημιές σε σπίτια και εκκλησίες

Posted by Zarpa.gr on Monday, September 27, 2021

onet,zarpanews.gr,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę