Nasze projekty

ŚDM w Lizbonie. Podano daty Dni w Diecezjach

Od 26 do 31 lipca 2023 r. odbędą się Dni w Diecezjach poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. W tym czasie pielgrzymów z całego świata przyjmie 17 portugalskich diecezji, w tym dwie obejmujące tereny wyspowe.

fot. Sofia Pasman / Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 / Flickr

Algarve, Angra, Aveiro, Beja, Braga, Bragança-Miranda, Coimbra, Évora, Funchal, Guarda, Lamego, Leiria-Fátima, Portalegre-Castelo Branco, Porto, Viana do Castelo, Vila Real i Viseu – te portugalskie diecezje przyjmą pielgrzymów, którzy przed tygodniem wydarzeń centralnych w Lizbonie, będą chcieli lepiej poznać lokany Kościół i spędzić czas z mieszkańcami Portugalii. Informację o datach Dni w Diecezjach przekazał w czwartek Komitet Organizacyjny ŚDM.

Wzorem poprzednich edycji, pielgrzymi, którzy sami wybiorą diecezję, do której się chcą udać i odpowiednio wcześniej się w niej zarejestrują, będą zaproszeni do udziału w programie duchowym i kulturalnym, przygotowanym przez każdą z diecezji. Zamieszkają w większości u portugalskich rodzin, co także jest ważnym i cenionym elementem tego etapu spotkania młodych. Organizatorzy nie podali jeszcze kosztu udziału w Dniach w Diecezjach.

Tradycja organizowania Dni w Diecezjach poprzedzających spotkanie młodzieży z całego świata z Ojcem Świętym sięga 1997 r., kiedy ŚDM odbywały się w Paryżu. Koordynacją udziału polskich pielgrzymów w spotkaniu w Lizbonie zajmuje się Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, którym kieruje ks. Tomasz Koprianiuk. 37. ŚDM Lizbona 2023 odbędą się w dn. 1-6 sierpnia 2023 r. pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę