Nasze projekty

ŚDM: Polacy opuszczają diecezje, ruszają do centrum

Poniedziałek 21 stycznia to na ŚDM dzień pożegnań z lokalnymi społecznościami, goszczącymi pielgrzymów z całego świata podczas pierwszego etapu Światowych Dni Młodzieży. Teraz ruszają do samej Panamy, aby zdążyć na uroczystości centralne.

Reklama

Polacy mieszkali dotychczas w różnych diecezjach kraju, zwiedzając je, spotykając się z lokalnymi społecznościami, a przede wszystkim poznając kraj i jego mieszkańców dzięki zamieszkaniu u rodzin. Najwięcej z nich – w panamskiej diecezji Chitré. W doniesieniach grupy z Gniezna czytamy, że młodzi doświadczyli tam ogromnej serdeczności, życzliwości i rodzicielskiej wręcz troski ze strony goszczących ich rodzin, której nie zdołała ograniczyć nawet bariera językowa. „Bo przecież to, co najważniejsze mówi się nie słowami, a sercem – pisze młodzież gnieźnieńska. Obok wspólnej modlitwy – porannych jutrzni, Mszy świętych, adoracji Najświętszego Sakramentu, mieli czas zwiedzić okolicę, poznać historię regionu, zaprzyjaźnić się z młodymi z innych krajów i wspólnie się bawić na organizowanych przez gospodarzy koncertach i zabawach. W dniu dedykowanym ekologii sadzili drzewa mające symbolizować i przypominać o ich krajach. Odwiedzili też wspólnie z abp. Wojciechem Polakiem Dom Seniora (Hogar de Ancianos) oraz spotkali się z niepełnosprawnymi dziećmi.

Dni w diecezjach wszędzie kończyła w niedzielę 20 stycznia uroczysta Msza św., w której uczestniczyli zarówno pielgrzymi, jak i goszczący ich parafianie.

Poniedziałek spędzają już w podróży do Panama City, gdzie w środę rozpoczną się centralne obchody Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Także w środę wieczorem czasu lokalnego odbędzie się centralna Msza św. dla wszystkich grup z Polski,  po której odbędzie się ewangelizacyjny koncert.

Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite