Rzymski szpital Dzieciątka Jezus będzie leczył chore dzieci z Etiopii

Rzymski szpital pediatryczny im. Dzieciątka Jezus otwiera korytarz humanitarny dla cierpiących na raka dzieci z Etiopii, które nie mają szans na skuteczne leczenie w swoim kraju. Inicjatywa powstała w ramach projektu „I love Ethiopia” prowadzonego przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo. Wolontariusze tej organizacji zajmą się transportem i przyjęciem chorych w Rzymie.

fot. bill wegener/unsplash.com

Choć dyrektor szpitala umowę na otwarcie korytarza podpisała zaledwie dwa dni temu, to pierwsze dziecko już jest w drodze do Włoch. Trzeba reagować szybko, ponieważ w Etiopii jesteśmy świadkami cichej masakry, która ma miejsce z powodu trwającej już niemal rok krwawej wojny – powiedziała Mariella Enoc.

W Addis Abebie inicjatywę wspierają Córki Miłosierdzia, czyli zakonnice należące do Rodziny Wincentyńskiej. Opiekują się chorymi dziećmi, a także przyjmują pod swój dach młodzież, zwłaszcza niepełnosprawną, najuboższą i najbardziej potrzebującą. To właśnie siostry, po konsultacjach medycznych, zdecydują, które dzieci potrzebują szczególnego wsparcia i leczenia we Włoszech – wyjaśnia Antonio Gianfranco, prezes Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo.

„Wszyscy płyniemy na jednej łodzi”

Projekt będzie finansowany z datków zebranych podczas ogólnokrajowej kampanii pomocowej, która ma pokryć wszelkie koszty leczenia etiopskich dzieci i ich pobyt w Italii. Wszyscy płyniemy na jednej łodzi – jak mówi Papież Franciszek. Dlatego nikogo nie możemy zostawić samego – dodaje Antonio Gianfranco.

Reklama
Reklama

Łukasz Sośniak SJ, vaticannews, KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę