Rzym: Pierwsza Dama Polski odwiedziła ukraińskie dzieci w szpitalu Bambino Gesu

Pierwsza Dama Polski odwiedziła dziś szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus w Rzymie (Bambino Gesu), gdzie leczone są dzieci z Ukrainy chore onkologicznie. Kilkoro z nich przyleciało wczoraj samolotem z parą prezydencką z Warszawy.

fot. Andrii Yurash/twitter.com

W piątek po południu Agata Kornhauser-Duda odwiedziła szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus w Rzymie (Bambino Gesu), gdzie leczone są obecnie dzieci z Ukrainy chore onkologicznie. Poinformował o tym na Twitterze ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz.

Dodał również, że Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełenska przesłała listy z podziękowaniami do papieża Franciszka oraz do dyrektor kliniki Bambino Gesù Marielli Enoc.

Pierwsza Dama Ukrainy Olena Zelenska wysłała 2 listy z podziękowaniami do Papieża Franciszka i dyrektor Kliniki Bambino Gesù Marielli Enoc, leczącej ukraińskie dzieci. Odwiedziła ich dziś Pierwsza Dama Polski Agata Duda, która przywiozła sześciu nowych pacjentów. Pani Agato i cała Polsko, nigdy nie zapomnimy Waszej pomocy! – napisał na Twitterze Andrij Jurasz.

Reklama
Reklama

O wizycie swojej małżonki w szpitalu pediatrycznym Dzieciątka Jezus w Rzymie (Bambino Gesu) poinformował wcześniej prezydent Andrzej Duda.

Moja Małżonka odwiedzi dziś dzieci z Ukrainy oraz ich mamy w szpitalu Bambino Gesù, które przebywały tam wcześniej, a także te, który wczoraj przyleciały z nami samolotem prezydenckim z Warszawy – mówił w Watykanie tuż po spotkaniu z papieżem prezydent Andrzej Duda.

Reklama
Reklama

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę