Nasze projekty

Prezydent RP zaprosił papieża do Polski. „Byłoby to spotkanie z dwoma narodami”

"Przekazałem Ojcu Świętemu zaproszenie do Polski. Po raz kolejny powiedziałem, że my zawsze z otwartymi ramionami na Ojca Świętego czekamy" - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami.

fot. Kancelaria Prezydenta/Twitter

W rozmowie z dziennikarzami prezydent RP potwierdził, że przekazał papieżowi Franciszkowi zaproszenie do odwiedzenia Polski. Nie zdradził jednak jakichkolwiek szczegółów dotyczących tego, czy zaproszenie to zostanie przyjęte.

Przekazałem Ojcu Świętemu zaproszenie do Polski. Po raz kolejny powiedziałem, że my zawsze z otwartymi ramionami na Ojca Świętego czekamy. Za każdym razem, kiedy tutaj jestem, proszę Ojca Świętego, żeby odwiedził nasz kraj, żeby spotkał się z rodakami – mówił prezydent.

Prezydent podkreślił, że wizyta papieża byłaby okazją do spotkania z dwoma narodami – polskim i ukraińskim.

Prawie dwa miliony obywateli Ukrainy znajduje się w tej chwili w Polsce i z nami mieszka, więc na pewno byłoby to nie tylko spotkanie z Polakami, ale także ekumeniczne spotkanie z naszymi gośćmi z Ukrainy, których z pewnością na spotkaniach z Ojcem Świętym byłyby dziesiątki, setki tysięcy – mówił.

Podczas wizyty w Watykanie prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką został przyjęty przez papieża Franciszka. Spotkał się też z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem oraz modlił się przy grobie św. Jana Pawła II.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę