Russell Crowe zagra słynnego egzorcystę! Powstaje film o ojcu Gabrielu Amorcie

Słynny aktor Russell Crowe wcięli się w rolę watykańskiego egzorcysty o. Gabriele Amortha w filmie "The Pope's Exorcist". Produkcja rozpocznie się we wrześniu.

fot. CC BY-SA 4.0/Eva Rinaldi - Bindi Irwin, Russell Crowe/CC BY-SA 2.0/wikipedia.org

Jak donosi „The Hollywood Reporter”, film „The Pope’s Exorcist” ma być „thrillerem o zjawiskach nadprzyrodzonych”. Produkcja opowiadać będzie historię prawdziwej postaci, włoskiego paulisty, ojca Gabriele Amortha, który pełnił przez lata funkcję głównego egzorcysty Watykanu.

W swoim życiu przeprowadził ponad 100 tysięcy egzorcyzmów. Jest również autorem dwóch pamiętników „Egzorcysta opowiada swoją historię” i „Egzorcysta: więcej historii”, w których szczegółowo opowiedział o swoich doświadczeniach walki z demonami.

W jego postać wcieli się popularny aktor Russell Crowe, laureat Oscara i dwóch Złotych Globów, znany z takich filmów jak: „Gladiator”, „Nieobliczalny”, „Noe: Wybrany przez Boga”. Za reżyserię filmu odpowiedzialny będzie Julius Avery, autor horroru „Overlord”. Praca z Russellem Crowe przy filmie 'The Pope’s Exorcist’ to naprawdę spełnienie moich marzeń – podkreślał w specjalnym oświadczeniu reżyser.

Reklama
Reklama

Zdjęcia do filmu „The Pope’s Exorcist” rozpoczną się we wrześniu w Irlandii. Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących fabuły.

Kim był ojciec Gabriele Amorth?

Gabriele Amorth urodził się w 1925 r. w Modenie, w północnych Włoszech. Podczas II wojny światowej walczył w Brygadzie Italia, katolickiej formacji partyzanckiej, otrzymując w uznaniu zasług krzyż wojenny za waleczność.  Po wojnie studiował prawo, potem wstąpił do zgromadzenia paulistów. Został wyświęcony w 1954 roku.

W 1985 r. został mianowany egzorcystą watykańskim. Był założycielem i wieloletnim prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Napisał wiele książek, w tym kilka międzynarodowych bestsellerów. Współpracował ze świętym Ojcem Pio. Zmarł 16 września 2016 roku w Rzymie w wyniku problemów z płucami. Miał 91 lat.

Reklama
Reklama

pa, film.interia.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę