Nasze projekty

Rosjanie zaatakowali szpital dziecięcy. Miejscowy biskup: „Powstrzymajcie to zło”

„Ten atak, to bluźnierstwo, to kolejny dowód na to, że Rosja jest państwem terrorystycznym” – powiedział włoskiej agencji katolickiej SIR biskup kijowsko-żytomierski Witalij Krywicki SDB.

fot. VOLODYMYR ZELENSKYY, TWITTER.COM

W poniedziałek, 8 lipca siły rosyjskie przeprowadziły zmasowany atak na ukraińskie miasta. Rakiety uderzyły między innymi w Ohmatdyt, największy szpital dziecięcy na Ukrainie, znajdujący się w Kijowie. Na miejsce ataku udał się biskup kijowsko-żytomierski Witalij Krywicki SDB.

ZOBACZ>>> Rosyjskie rakiety spadły na szpital dziecięcy. Wstrząsające relacje

Bp Krywicki: „ofiarami tego ataku są dzieci i to chore dzieci”

Biskup Krywicki udał się tam wraz z przedstawicielami Caritas Spes, aby zorientować się co jest potrzebne i co będzie potrzebne w przyszłości. Przywieźliśmy ze sobą wodę i niezbędne narzędzia, aby fizycznie pomóc uwolnić ludzi spod gruzów. Widzimy również wielką solidarność miasta w tym czasie. Wiele osób przybyło tutaj, aby przynieść pomoc, wodę i wiele innych rzeczy, które mogą być potrzebne. Niestety widzimy również duży ruch karetek pogotowia, które przyjeżdżają niemal co minutę, aby zabrać rannych do innych szpitali – powiedział biskup kijowsko-żytomierski.

Reklama

Ten atak, to bluźnierstwo, to kolejny dowód na to, że Rosja jest państwem terrorystycznym. Zaatakowali szpital dziecięcy dla chorych dzieci. Uderzono również w inne części miasta. Niestety, ataki są kontynuowane – stwierdził hierarcha.

Biskup zwrócił się także do Europy. Z tego zranionego miejsca kierujemy apel do europejskich społeczeństw: powstrzymajcie to zło. Prosimy o modlitwę za te dzieci i ich rodziny. Ofiarami tego ataku są dzieci i to chore dzieci. Te ofiary ukazują cały nasz ból i są przestrogą dla mieszkańców Europy, aby podjęli działania w celu powstrzymania Putina. Pomóżcie nam chronić nasze dzieci – zaapelował bp Krywicki.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę