Rosjanie stworzyli w fabryce obóz koncentracyjny. „Torturują cywilów”

"Siły rosyjskie założyły na terenie jednego z zakładów w Wółczańsku na terenie obwodu charkowskiego obóz koncentracyjny, torturują cywilów i zmuszają ich do pracy" - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich Ludmyła Denisowa.

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Алесь Усцінаў/pexels.com

Prokuratura obwodowa w Charkowie na wschodzie Ukrainy ogłosiła, że rosyjscy najeźdźcy stworzyli w okupowanym Wołczańsku obóz koncentracyjny, w którym torturują mieszkańców – przekazała we wtorek stacja Sky News.

Prokuratura wszczęła dochodzenie, podając, że „pokojowi mieszkańcy” okupowanej miejscowości Wołczańsk poddawani są „fizycznej i psychicznej przemocy” w obozie stworzonym na terenie jednej z fabryk tam znajdujących się.

„Torturują cywilów i zmuszają ich do pracy”

Informację tę potwierdziła także ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich Ludmyła Denisowa. Siły rosyjskie założyły na terenie jednego z zakładów w Wółczańsku na terenie obwodu charkowskiego obóz koncentracyjny, torturują cywilów i zmuszają ich do pracy – napisała na swoim facebooku rzeczniczka.

Reklama
Reklama

W Wowczańsku obwodu charkowskiego Rosjanie ukradli i zabrali do Federacji Rosyjskiej sprzęt jednego z zakładów, a na jego terenie założyli obóz koncentracyjny, gdzie torturowani są mieszkańcy Charkowa, zmuszając ich do współpracy – dodała.

Ukraińska rzeczniczka praw obywatelskich w swoim wpisie zaznaczyła, że podobne akcje okupanci przeprowadzili w zdobytym przez siebie mieście Izium. Mimo to ludzie sprzeciwiają się wstąpieniu do wojska okupantów – napisała rzeczniczka. Dodała, że działania Rosji są zbrodnią wojenną i zbrodnią przeciwko ludzkości.

pa, polsatnews.pl, interia.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę