Nasze projekty

Rosjanie ostrzelali budynek Caritas. Zginęło siedem osób

Siedem osób zginęło po ostrzelaniu przez czołg biura Caritas w oblężonym ukraińskim Mariupolu. "W tym czasie byli tam ludzie, którzy ukrywali się przed ostrzałem" - poinformowała ukraińska Caritas.

fot. Caritas-Spes Ukraine @SpesUkraine

O ofiarach śmiertelnych rosyjskiego ataku poinformowała Caritas-Spes, misja charytatywna Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego na Ukrainie.

„Otrzymaliśmy złą wiadomość: nasze biuro Caritas w Mariupolu zostało ostrzelane z czołgu, w tym czasie byli tam ludzie. Zginęło siedem osób, w tym dwie pracownice Caritas Mariupol” – czytamy na Twitterze.

O ofiarach śmiertelnych poinformowała również Caritas Ukraina, która od 1992 roku oferuje pomoc humanitarną za pośrednictwem Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego i nadzoruje biuro w Mariupolu.

„Ośrodek Caritas w Mariupolu został zniszczony. Są ofiary. Budynek został ostrzelany przez rosyjski czołg. W tym czasie byli tam ludzie, którzy ukrywali się przed ostrzałem i szukali bezpiecznego miejsca. Zginęło siedem osób, w tym dwie osoby z naszej księgowości” – poinformowała.

Mariupol, miasto portowe w południowo-wschodniej Ukrainie, zostało zaatakowane przez siły rosyjskie 24 lutego, w pierwszym dniu pełnowymiarowej inwazji na ten kraj. Ukraińscy obrońcy nadal opierają się rosyjskim atakom na miasto, pomimo nieustannych bombardowań, które zniszczyły wiele budynków i zabiły tysiące ludzi.

Reklama

Zarówno Caritas-Spes, jak i Caritas Ukraina należą do międzynarodowej sieci nadzorowanej przez Caritas Internationalis, z siedzibą w Watykanie. Przewodniczącym Caritas Internationalis jest kardynał Luis Antonio Tagle.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę