Nasze projekty

Przeżyła, bo udawała martwą. Poruszająca historia 13-latki z Ukrainy

13-letnia Daryna wraz z rodziną podróżowała samochodem przez jedną z podkijowskich wsi, kiedy natrafili na rosyjską kolumnę. Żołnierze od razu zaczęli do nich strzelać. Dziewczynka zdołała przeżyć tylko dlatego, że udawała martwą.

fot. Yevhen Timofeev/pexels.com

Historię 13-letniej dziewczyny opowiedział redakcji ukraińskiego BBC, komendant policji obwodu kijowskiego Andrij Niebytow. 28 lutego przez wieś Katiużanka, położoną niedaleko Kijowa, rodzina dziewczyny jechała samochodem do domu.

Jak relacjonuje 13-latka, po drodze natrafili na rosyjską kolumnę, a żołnierze zaczęli strzelać „ze wszystkich stron”. Niestety jeden z pocisków trafił w jej ojca, a drugi w bak samochodu.

Andrij Niebytow przekazał, że ojciec dziewczyny i jej macocha, która także z nimi podróżowała zginęli na miejscu, a samochód zapalił się. Darynie jednak udało się z niego wydostać i choć ciągle strzelano w jej kierunku odbiegła stamtąd i próbowała się schować. Została rana w rękę i w nogę.

Reklama

Kiedy Rosjanie podeszli do niej była cała we krwi i udawała martwą. Szarpali mnie za nogę. A ja leżałam. Kiedy poszli, doczołgałam się pod ogrodzeniem – relacjonowała. Później znaleźli ją miejscowi i zawieźli do szpitala.

pa, pap/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę