Prezydent Zełenski: Chcę podziękować polskiemu narodowi za pomoc niesioną Ukrainie i Ukraińcom

"Jedynie w domu możemy czuć się "jak w domu", ale Polacy robią wszystko, by Ukraińcy tak właśnie czuli się w Polsce" - powiedział w Kijowie podczas briefingu dla polskich mediów prezydent Ukrainy.

fot. President Of Ukraine/domena publiczna/Flickr.com

Chcę podziękować Polsce i polskiemu narodowi za bezprecedensową pomoc niesioną Ukrainie i Ukraińcom – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, podczas zorganizowanego w Kijowie briefingu dla przedstawicieli polskich mediów. 

Chcę osobiście podziękować Andrzejowi Dudzie i jego żonie, którzy faktycznie zrobili mnóstwo dla Ukrainy – podkreślił prezydent Zełenski. W ciągu pierwszych dni wojny rozmawiałem z prezydentem Dudą codziennie, więcej niż raz dziennie – dodał.

„Jesteśmy silni w Europie, w której jesteśmy razem”

Te kwestie historyczne, które stwarzały problemy w naszych relacjach, są niczym w porównaniu z tym, jaka teraz łączy nas przyjaźń, zjednoczenie, do którego doprowadziła nienawiść do wspólnego wroga – zaznaczył Zełenski.

Reklama
Reklama

Prezydent Ukrainy podkreślił także, że rosyjska agresja na jego kraj zjednoczyła Europę. Polska doskonale wie, że gdy ktoś ją napadnie, to Polska i Ukraina będą razem. Jesteśmy silni w Europie, w której jesteśmy razem – powiedział. 

Uważa, że jedność jest potrzebna, ponieważ dzięki niej choćby małe, bałtyckie republiki będą mogły czuć się bezpiecznie w obliczu zagrożenia.

pa, pap/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę