Nasze projekty

Prezydent Ukrainy: Jestem dumny ze swojego narodu, niech ta duma przemawia na cały świat

"To od Was zależy czy będziemy istnieć, czy będzie istnieć Ukraina. Od tego zależy każdy dzień! Każda godzina! Dokładnie od Ciebie ukraiński wojowniku!" - mówił do ukraińskich żołnierzy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Spotkał się z nimi w Kijowie, w dniu kiedy mija dokładnie rok od rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

fot. Володимир Зеленський/facebook.com

W piątek rano, w dniu pierwszej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski dziękował ukraińskim siłą zbrojnym, podkreślając, że to od nich zależy, czy Ukraina przetrwa. Z żołnierzami spotkał się na Placu Sofijskim, gdzie znajduje się jedna z najważniejszych i najstarszych świątyń Kijowa – prawosławny Sobór Mądrości Bożej. „Dziś – po roku decydującej wojny o niepodległość Ukrainy – tu, na Placu Sofijskim, w tym wspaniałym miejscu, które zobaczyło zarówno Jarosława, jak i Bogdana i Michaiła i wielu innych, którzy walczyli za Ukrainę – chcę powiedzieć wszystkim, którzy walczą o Ukrainę i którzy żyją na Ukrainie… Chcę powiedzieć: jestem z Ciebie dumny! Wszyscy jesteśmy z Ciebie dumni!” – napisał w swoich mediach społecznościowych prezydent Ukrainy.

Szanujemy każdego, kto stał się żołnierzem Ukrainy i pamiętamy o wszystkich, którzy ratowali Ukraińców. Pamiętamy o każdym, którzy poświęcił swoje życie w obronie Ukrainy – mówił do żołnierzy na Placu Sofijskim prezydent Wołodymy Zełenski.

Zwracam się teraz do ciebie: ukraiński żołnierzu, ratowniku Ukraińców, pomocniku państwa. Zwracam się do ciebie po roku decydującej walki o niepodległość Ukrainy. I w tym miejscu, chcę powiedzieć wam wszystkim, którzy walczą o Ukrainę i żyją z nią w sercu: Jestem z was dumny – podkreślił.

Reklama

Równo rok temu, 24 lutego 2022 roku o godzinie 4:55 czasu wschodnioeuropejskiego (5:55 czasu moskiewskiego, 3:55 czasu polskiego) Władimir Putin ogłosił, że podjął decyzję o rozpoczęciu „specjalnej operacji wojskowej” w Ukrainie. Tuż po tym, o godzinie 5:00 czasu wschodnioeuropejskiego rozpoczęła się pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę.

Rosyjskie wojska przekroczyły granicę z jednocześnie na czterech frontach walki. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił stan wojenny. Tysiące Ukraińców chwyciło za broń walcząc o wolność swojego kraju.

Zobacz jak wyglądał pierwszy dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>>Atak Rosji na Ukrainę [RELACJA]. Módlmy się o pokój>>>

Reklama

pa, facebook.com/zelenskiy.official, polsatnews.pl, wikipedia.org/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę