Nasze projekty

Ponad 1 mln pielgrzymów na papieskiej Mszy św.

Ponad milion pielgrzymów weźmie udział w Mszy św. sprawowanej 21 stycznia przez papieża Franciszka w bazie wojskowej “Las Palmas” na przedmieściach Limy. Jedna z największych uroczystości podczas wizyty papieskiej zorganizowana zostanie na terenie o powierzchni 27 hektarów.

Jak ujawnił Roberto Gomez, burmistrz gminy w Santiago de Surco, na której znajduje się baza, zakończonych zostało już 70 proc. prac przygotowawczych do wizyty Franciszka. Wyjaśnił, że z powodu dużej liczby osób konieczne było zaplanowanie większej o sześć liczby wejść na teren obiektu. Będzie ich tam łącznie 17. – Nie przewidujemy możliwości wjazdu samochodów na teren bazy, dlatego wierni będą mogli dotrzeć tam jedynie pieszo lub za pośrednictwem środków transportu publicznego – dodał Roberto Gomez.

Franciszek dotrze do Peru z Chile 19 stycznia. Pierwszego dnia spotka się m.in. z przedstawicielami plemion indiańskich Ameryki Południowej. Wydarzenie odbędzie się w Puerto Maldonado.

Reklama
Reklama

Msza w bazie wojskowej “Las Palmas” odbędzie się w godzinach popołudniowych 21 stycznia. Będzie ostatnim przed wylotem do Rzymu wydarzeniem w trakcie pobytu papieża w Peru.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite