Nasze projekty

Pomoc humanitarna wciąż dociera na Ukrainę. Mimo zagrożenia atakami

Pomimo zagrożenia atakami rakietowymi, jakie dotykają także zachodniej i centralnej Ukrainy, przedstawiciele międzynarodowej Caritas cały czas dostarczają tutaj pomoc humanitarną.

Fot. Caritas Polska

Święta wielkanocne obchodzone na Ukrainie przez grekokatolików i prawosławnych w ubiegłą niedzielę, pomimo licznych apeli społeczności międzynarodowej, w tym także papieża, nie zatrzymały działań zbrojnych. Na Ukrainę wciąż napływa pomoc humanitarna z całego świata. Szczególną rolę odgrywa międzynarodowa organizacja charytatywna Caritas Internationalis, która ze wszystkich krajów świata wysyła swoje konwoje humanitarne.

Pomimo zagrożenia atakami rakietowymi, jakie dotykają także zachodniej i centralnej Ukrainy, przedstawiciele międzynarodowej Caritas cały czas dostarczają tutaj pomoc humanitarną. Z zachodu kraju jest ona następnie rozwożona przez lokalne oddziały Caritas, tak rzymskokatolickiej jak i greckokatolickiej na obszary, gdzie bezpośrednio toczą się walki.

Od kiedy toczy się wojna – mówi przedstawiciel czeskiego Evžen Adámek – wozimy pomoc humanitarną do Złoczowa. Następnie złoczowska Caritas przepakowuje ją do swoich samochodów. Dalej jest o. Sergiej, który wozi pomoc do Siewerodoniecka i do Lisiczańska. Działamy tak, że przywozimy tutaj pomoc, a następnie zabieramy z Ukrainy ludzi i przewozimy ich do bezpiecznego miejsca, do Znojmna.

Reklama

Pomoc charytatywna dla Ukrainy płynie ustawicznie ze strony Caritas Polska i jej lokalnych oddziałów w poszczególnych diecezjach. Także wiele polskich parafii, szczególnie tych położonych w pasie przygranicznym, na różne sposoby udziela doraźnej pomocy Ukrainie. Na przykład leżąca w archidiecezji przemyskiej parafia w Sonninie koło Łańcuta wspomaga duchowo i materialnie pracujących na Ukrainie kapłanów.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę