Nasze projekty

Polska dziennikarka podziękowała Franciszkowi za obronę Jana Pawła II. Rozmawialiśmy z nią

Słowa polskiej dziennikarki cytowały agencje na całym świecie. "Papież bardzo się ożywił na moje słowa" - powiedziała Sylwia Wysocka, korespondentka PAP-u, w rozmowie ze Stacją7.

fot. Sylwia Wysocka @sylwiawys/Twitter

W czasie lotu na Węgry papież Franciszek tradycyjnie rozmawiał z podróżującymi z nim dziennikarzami. Było to tradycyjne spotkanie papieża z dziennikarzami na początku lotu. Lecieliśmy z Rzymu do Budapesztu i tak jak zwykle papież podszedł do nas, żeby przywitać się ze wszystkimi wysłannikami światowych mediów – powiedziała Sylwia Wysocka korespondentka Polskiej Agencji Prasowej w rozmowie ze Stacją7.

Kiedy podszedł do mnie, powiedziałam, że dziękuję mu za słowa, które wypowiedział w obronie świętego Jana Pawła II w reakcji na ataki brata zaginionej przed czterdziestoma laty obywatelki Watykanu Emanueli Orlandi. Jak wiemy, ta sprawa jest w dalszym ciągu bardzo gorąco dyskutowana. Zostało wznowione śledztwo w Watykanie. W tej sprawie powstała również we włoskim parlamencie komisja, która ma tę sprawę wyjaśnić.  

Światowe agencje napisały, że papież Franciszek odpowiedział na słowa polskiej dziennikarki: oskarżenie wobec Jana Pawła II było „głupotą”.

Reklama

W czasie krótkiej rozmowy z papieżem nawiązałam do jego bardzo kategorycznych słów w obronie św. Jana Pawła II.  Wtedy papież Franciszek bardzo wyraźnie się ożywił, wykonał gest kciuka podniesionego do góry. Następnie użył włoskiego bardzo mocnego, kategorycznego słowa, które oznacza kretyństwo, kretynizm albo głupotę.  

Papież bardzo się ożywił na moje słowa. Był zadowolony z tego, że, wspominam o tym, że stanął w obronie Jana Pawła II. Jego wypowiedź krytykująca te haniebne ataki była bardzo spontaniczna. Przy czym, co do tego, że te ataki były haniebne zgodni są właściwie wszyscy. 

kh, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę