Nasze projekty

Policjanci zapowiedzieli strajk podczas ŚDM. „Mamy wystarczające siły, aby zapewnić bezpieczeństwo”

Związki zawodowe portugalskiej policji, zapowiedziały zorganizowanie strajku funkcjonariuszy w czasie Światowych Dni Młodzieży. Jednak jak zapewnia przedstawiciel portugalskiego rządu, strajki nie zakłócą święta młodych ani bezpieczeństwa jego uczestników.

fot. Vytautas Markūnas SDB/cathopic.com

W wydarzeniu, na które przybędzie papież Franciszek, spodziewany jest udział około 1 mln osób. Portugalski minister spraw wewnętrznych José Luís Carneiro zapewnił, że groźba strajku nie zakłóci święta młodych ani bezpieczeństwa jego uczestników. Mamy wystarczające siły, aby zapewnić bezpieczeństwo tej imprezy – stwierdził minister, przypominając, że rząd chce skierować do obsługi wydarzenia 10 tys. funkcjonariuszy.

ZOBACZ: Festiwal Młodych podczas ŚDM. Wydarzenia rozmieszczone zostaną w ponad 80 miejscach

Jednocześnie potwierdził, że sześć formacji służb bezpieczeństwa, oznajmiło władzom państwowym, że zamierzają zorganizować protest w pierwszym tygodniu sierpnia.

Reklama

W ostatnim czasie media portugalskie informowały o debacie wśród służb porządkowych tego kraju dotyczącej zapewnienia warunków do organizacji ŚDM. Część przedstawicieli obrony cywilnej krytykowała lokalizację miejsca, w którym odbędzie się tegoroczna edycja tej największej na świecie imprezy młodych katolików. Z dezaprobatą wypowiadali się oni m.in. o brakach infrastruktury i utrudnieniach logistycznych w parku na granicy gmin Lizbona i Loures, gdzie nad rzeką Tag odbędą się główne nabożeństwa. 5 i 6 sierpnia weźmie w nich udział Ojciec Święty.

CZYTAJ TEŻ: ŚDM w Lizbonie. W Portugali zostanie przywrócona kontrola na granicach

Według tygodnika “Expresso” zdziwienie, a jednocześnie zaniepokojenie komitetu organizacyjnego i portugalskich służb wynika m.in. z bardzo wysokiej liczby zgłoszeń do udziału w imprezie z krajów o małym odsetku katolików, takich jak Pakistan czy Indie.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę