Nasze projekty

Polak w szpitalu w Plymouth po raz kolejny odłączony od pożywienia i wody

Polak, który po rozległym zawale serca i niedotlenieniu mózgu przebywa w brytyjskim szpitalu w Plymouth, kolejny raz został odłączony od pokarmu i płynów. To już czwarta taka sytuacja.

Polak przebywa w szpitalu w Plymouth w śpiączce. 6 listopada 2020 roku doszło u niego do zatrzymania akcji serca na co najmniej 45 minut, przez co miało dojść do trwałego i poważnego uszkodzenia mózgu. W związku z tym szpital wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie Polaka od aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziła się żona i dzieci mężczyzny. Przeciwne temu są jednak matka i dwie siostry.

Rozpoczęła się batalia sądowa. W połowie grudnia Polak po raz pierwszy został odłączony od aparatury po decyzji sądu. Po złożeniu apelacji ponownie został podłączony do niej, ale w ostatnich dniach Sąd Opiekuńczy zdecydował o odrzuceniu jej. Wtedy Polak znowu został odłączony od aparatury.

Rodzina odwołała się od tej decyzji do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ten w środę odrzucił apelację, przez co szpital w czwartek kolejny raz odłączył pacjenta od aparatury – pisze portal TVP Info.

Reklama
Reklama

Lekarze w szpitalu uważają, że stan pacjenta jest na tyle poważny, że podawanie pokarmu i pożywienia jest uporczywą terapią. Z drugiej strony miejscowi medycy nie pozwalają na przewiezienie Polaka do kraju.

SPRAWDŹ: Brytyjski szpital odłączył Polaka w śpiączce od pożywienia i wody

ag/TVP Info/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite