Nasze projekty

Polacy awansowali do kolejnej fazy mundialu!

Polska reprezentacja w piłce nożnej przegrała z Argentyną 0:2 na mundialu w Katarze. Mimo to Polacy awansowali do kolejnej fazy turnieju!

Mecz z Argentyną był trzecim jaki rozegrała reprezentacja Polski na mundialu w Katarze. Spotkanie już od pierwszych minut przynosiło wiele emocji. Jeszcze w pierwszej połowie serca polskich kibiców zadrżały, kiedy sędzia podyktował rzut karny dla reprezentacji Argentyny. Na szczęście niepokonanym okazał się po raz kolejny bramkarz Wojciech Szczęsny. Pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 0:0.

Druga połowa zaczęła się niestety od gola dla reprezentacji Argentyny. Już w 46 minucie Argentyńczyk Alexis Mac Allister trafił do bramki Wojciecha Szczęsnego. W 67. minucie kolejną bramkę dla Argentyny strzelił Julian Alvarez.

Choć Polacy przegrali swój mecz z Argentyną. Taki wynik, wynik drugiego spotkania rozegranego w naszej grupie (Meksyk zwyciężył z Arabią Saudyjską 2:1) daje nam awans do kolejnej fazy turnieju w Katarze. To pierwszy od 1986 roku awans Polaków do fazy pucharowej mistrzostw świata. W 1/8 finału zagramy z reprezentacją Francji.