Pluszowy miś na kanonizację Jana Pawła II

264 pluszowe misie upamiętniające 264 następcę Św. Piotra przygotowała niemiecka firma Hermann w Coburgu z okazji zbliżającej się kanonizacji Jana Pawła II.

W czwartek, 13 lutego na Targach Zabawek w Norymberdze można było obejrzeć pierwszy egzemplarz tej pluszowej pamiątki. Jak opisuje Katolicka Agencja Informacyjna "38-centymetrowej wielkości „papieski miś” jest wykonany ręcznie z kremowego, pozłacanego pluszu moherowego, szyty złotymi nićmi. Ubrany jest w czerwoną szatę, na głowie ma białą, obszywaną złotem mitrę, a na szyi szal przypominający paliusz. Na jednej łapce ma wyhaftowany herb papieski Jana Pawła II, a na drugiej – datę jego kanonizacji. Miś wypełniony jest watą drzewną, a po naciśnięciu mruczy".

 

Firma Hermann z Coburga od lat szyje misie w strojach historycznych postaci i znanych osobistości. Jak można przeczytac na ich stronie internetowej, "to jeden z najstarszych wciąż istniejących firm tworzących Misie na świecie. Wszystkie Hermann-Coburg Teddy Bears są produkowane w Niemczech. Tkaniny moher i inne materiały używane do ich tworzenia pochodzą od najlepszych niemieckich i europejskich producentów. Wszystkie są robione ręcznie".

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę