Nasze projekty

Plan dnia Papieża w Kolumbii

Spotkania z prezydentem, przedstawicielami władz, biskupami Kolumbii a także Rady latynoamerykańskich episkopatów CELAM zaś po południu Msza św. w intencji pokoju i sprawiedliwości – to główne punkty drugiego dnia papieskiej pielgrzymki w Kolumbii

Rano o 8.40 (15.40 czasu polskiego) Franciszek opuści nuncjaturę apostolską, udając się do Casa de Nariño – oficjalnej rezydencji i miejsca pracy prezydenta Republiki Kolumbii, a także siedziby obu izb parlamentu tego kraju.

O godz. 9.00 (16.00 czasu pl) na tamtejszym placu odbędzie się oficjalne powitanie Papieża Franciszka, a także jego spotkanie z przedstawicielami władz oraz korpusy dyplomatycznego.

Reklama
Reklama

Kolejnym punktem dnia będzie wizyta kurtuazyjna Franciszka u prezydenta Juan Manuel Santos i jego rodziny.

Reklama
Reklama

O godz. 10.00 (17.00) Ojciec Święty uda się do katedry, a po drodze otrzyma klucze do miasta.

O godz. 10.50 (17.50) papież udzieli z balkonu pałacu kardynalskiego błogosławieństwa zgromadzonym wiernym.

Reklama

O godz. 11.00 (18.00) w pałacu kardynalskim rozpocznie się spotkanie Franciszka z biskupami Kolumbii, który po jego zakończeniu powróci do nuncjatury, gdzie spożyje obiad.

O godz. 15.00 (22.00) w nuncjaturze rozpocznie się spotkanie Ojca Świętego z gremium kierowniczym Rady episkopatów latynoamerykańskich CELAM.

O godz. 16.00 (23.00) papież przybędzie do parku Simóna Bolívara, gdzie o 16.30 (23.30) rozpocznie się Msza św. w intencji pokoju i sprawiedliwości. Po jej zakończeniu powróci do nuncjatury apostolskiej, gdzie spożyje wieczerzę.


st (KAI) / Bogota

Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite