Nasze projekty

Papież wkrótce pojedzie do Belgii. Weźmie udział w beatyfikacji karmelitanki

Jak podkreślił episkopat Belgii, będzie to niezwykłe wydarzenie, ponieważ zazwyczaj papież Franciszek dokonuje beatyfikacji podczas uroczystości w Rzymie.

fot. CC BY-SA 3.0, wikipedia.org/ASHWIN VASWANI/UNSPLASH.COM

We wrześniu papież odwiedzi Belgię

Pod hasłem „W drodze z nadzieją” papież Franciszek odwiedzi pod koniec września Belgię. Na zakończenie wizyty papież odprawi 29 września mszę św. na stadionie Króla Baudouina w Brukseli. Poinformowała o tym Konferencja Biskupów Belgijskich. Od 19 sierpnia wszyscy zainteresowani mogą rejestrować się na stronie www.visitedupape.be. Papieska msza św. będzie transmitowana na żywo przez belgijską telewizję.  

Na początku Eucharystii papież Franciszek dokona beatyfikacji zmarłej w Brukseli karmelitanki Anny od Jezusa. Informując o tym episkopat Belgii podkreślił, że będzie to niezwykłe wydarzenie, ponieważ zazwyczaj papież Franciszek dokonuje beatyfikacji podczas uroczystości w Rzymie.

ZOBACZ>>> Wiara z TikToka w Kokotku? Młodzi świętują na Festiwalu Życia

Reklama

Kim jest przyszła błogosławiona?

Pochodząca z Hiszpanii Anna od Jezusa (Ana de Lobera Torres ur. 25 listopada 1545 w Medina del Campo, zm. 4 marca 1621 w Brukseli), była bliską współpracowniczką św. Teresy z Avili (1515-1582) i pomogła jej zreformować zakon karmelitański. Była posłana m.in. do Madrytu, Paryża i Brukseli. Z Brukseli, gdzie zmarła w 1621 r., założyła klasztory w Louvain i Mons oraz brała udział w zakładaniu klasztorów w Antwerpii i Krakowie.

Sprawowana w kilku językach Msza św. z udziałem papieża Franciszka zbiega się także w czasie z dorocznym Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy obchodzonym w Kościele katolickim, podkreśliła Konferencja Episkopatu. Papież Franciszek rozpoczyna swoją podróż 26 września w Luksemburgu i tego samego dnia pojedzie do Belgii.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę