Nasze projekty

Papież senior w Niemczech. Bracia Ratzingerowie odprawią dziś wspólnie Mszę

Była już pierwsza wspólna Msza z chorym bratem, było regionalne bawarskie śniadanie, a jeszcze dziś bracia Ratzingerowie będą wspólnie celebrowali Eucharystię z okazji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Diecezja Ratyzbony napisała w oświadczeniu, że "to prawdopodobnie ostatnie ich wspólne chwile na tym świecie".

Papież senior Benedykt XVI przyleciał do Niemiec wczoraj specjalnym samolotem. Wcześniej odwiedził go też papież Franciszek, aby zapewnić o bliskości z nim i jego chorym bratem. Jak podkreślają komentatorzy była to pierwsza od blisko 8 lat podróż Benedykta XVI samolotem. Zrezygnował z nich pod koniec swojego pontyfikatu z powodu stanu zdrowia.

Jak relacjonowali dziennikarze od razu po przylocie do Ratyzbony papież senior pojechał do domu swojego brata, aby go zobaczyć. Choć 96-letni ks. Georg Ratzinger jest ciężko chory udało im się również jeszcze tego dnia odprawić wspólnie Mszę św. Z powodu znacznego pogorszenia się stanu jego zdrowia ks. Georg po raz pierwszy od lat nie odwiedził swojego brata papieża z okazji jego minionych urodzin.

Po odwiedzinach u brata papież senior zatrzymał się wspólnie z towarzyszącymi mu osobami w miejscowym seminarium duchownym. Jak relacjonowała diecezja papież został ugoszczony regionalnymi potrawami, jakie pamiętał ze swojego domu. Dziś na śniadanie dostał m.in. bawarskie precle, zaś na piątkowy deser po obiedzie przewidziany jest lokalny aple strudel czyli strucla z jabłkami.

Reklama
Reklama

Diecezja donosi także, że dziś – w piątek 18 czerwca bracia Ratzingerowie mają wspólnie odprawić uroczystą Mszę św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, które to święto przypada dzisiaj. „To będą prawdopodobnie ostatnie wspólne chwile Georga i Josepha Ratzingerów na tym świecie” – napisano w komunikacie. Według podawanych informacji papież senior zatrzyma się w Ratyzbonie „tak długo, jak będzie to konieczne”.

ad, CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite