Nasze projekty

Papież rozmawiał z prezydentami Izraela i Palestyny

Po gorącym apelu o dalsze modlitwy w intencji pokoju w Ziemi Świętej, z jakim Franciszek wystąpił w niedzielę 13 lipca, dziś zadzwonił on osobiście do prezydentów Izraela – Szimona Peresa i Autonomii Palestyńskiej – Mahmuda Abbasa. Poinformował o tym komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

W rozmowach z obu politykami papież wyraził bardzo poważne zatroskanie z powodu obecnej sytuacji, zwłaszcza w Strefie Gazy, podkreślając przy tym, że klimat narastającej wrogości, nienawiści i cierpień obu narodów pociąga za sobą coraz liczniejsze ofiary i stwarza sytuację wymagającą pilnej pomocy humanitarnej.

Oświadczenie Biura Prasowego przypomniało ponadto, że w czasie swej ostatniej podróży do Ziemi Świętej , w maju br. i przy okazji spotkania modlitewnego w Watykanie 8 czerwca Ojciec Święty zapewnił swych rozmówców o nieustannej modlitwie – swojej i całego Kościoła – o pokój w Ziemi Świętej.

Oznajmił również obu prezydentom, których uważa za ludzi pokoju i pragnących pokoju, o potrzebie dalszych modlitw i zaangażowania, aby wszystkie zainteresowane strony i ci, którzy ponoszą odpowiedzialność polityczną na szczeblu miejscowym i międzynarodowym, zobowiązali się do zaprzestania wszelkiej wrogości oraz do działań na rzecz zawieszenia broni, pokoju, i pojednania serc.

Reklama

kg (KAI) / Watykan

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę