Papież o niegodziwości handlu ludźmi: to głęboka rana, zadana przez haniebną pogoń za korzyściami ekonomicznymi

"To głęboka rana, zadana przez haniebną pogoń za korzyściami ekonomicznymi bez jakiegokolwiek szacunku dla osoby ludzkiej (...). To dzieje się dziś w naszych miastach. Poważnie się nad tym zastanówmy" - prosił papież, przypominając o Międzynarodowym Dniu Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi.

fot. La Stampa

Papież Franciszek w niedzielę, tuż po modlitwie Anioł Pański przypomniał o niegodziwości handlu ludźmi, przypominając w ten sposób o obchodzonym w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity Międzynarodowym Dniu Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi.

„To dzieje się dziś w naszych miastach”

Ojciec Święty podkreślił, że niewolnictwo to obdarcie z godności ludzkiej. Zwrócił również uwagę, że dotyczy ono szczególnie kobiet i młodych dziewcząt, które pozostając w niewoli swoich oprawców – handlarzy ludźmi, zmuszane są do wykonywania różnych czynności, często ponad swoją siłę fizyczną i psychiczną.

Jest to głęboka rana, zadana przez haniebną pogoń za korzyściami ekonomicznymi bez jakiegokolwiek szacunku dla osoby ludzkiej. Wiele dziewcząt – widzimy je na ulicach – które nie są wolne, jest niewolnicami handlarzy, wysyłających je do pracy; a jeśli nie przynoszą pieniędzy, biją je. To dzieje się dziś w naszych miastach. Poważnie się nad tym zastanówmy – mówił.

Reklama
Reklama

Papież wezwał wszystkich do działań zmierzających do powstrzymania tych nieludzkich praktyk. W obliczu tych plag ludzkości wyrażam swój smutek i wzywam wszystkich odpowiedzialnych do podjęcia zdecydowanych działań w celu zapobiegania zarówno wykorzystywaniu, jak i upokarzającym praktykom, które dotykają w szczególności kobiety i dziewczęta – prosił Ojciec Święty.

pa, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę