Nasze projekty

Papież w Mjanmie: Msza dla młodych, wyzwaniem edukacja

Przed pożegnaniem się z Mjanmą i odlotem do Bangladeszu, w czwartek rano 30 listopada w katedrze w Rangunie papież odprawi Mszę św. dla młodzieży. Organizatorzy przewidują, że weźmie w niej udział około 6 tys. ludzi młodych, którzy przywitają Franciszka śpiewem i tradycyjnymi tańcami

Modlitwa wiernych w czasie Mszy będzie zanoszona w 6 językach, m.in. w języku tamil, kaczin, kayan, chińskim. „Oczekujemy, że spotkanie z papieżem nas odnowi i umocni w wierze – mówi jeden z młodych organizatorów tego wydarzenia. – Ufamy, że wielu młodych, którzy oddalili się od Boga po zobaczeniu Ojca Świętego będą chcieli powrócić do życia wiarą”.

Mjanma to kraj bardzo biedny. Szacuje się, że 80 proc. jej ludności to ludzie ubodzy, z czego 40 proc. żyje w skrajnej nędzy. Bardzo zaniedbany jest system edukacyjny. Zdaniem o. Josepha Saw Er Khaw Htoo, dyrektora Narodowej Katolickiej Komisji ds. Ludzi Młodych, głównym wyzwaniem dla tego kraju jest brak odpowiedniej edukacji. Bardzo dużo dzieci nie uczęszcza do szkoły, wiele innych nie kończy rozpoczętej nauki. Nie mają więc oni żadnych perspektyw, ani wizji na przyszłość, a to przekłada się na trudności w rozwoju Mjanmy. System nauczania często bazuje jeszcze na bardzo starych metodach. Dlatego bardzo potrzebna jest praca na rzecz młodzieży, co może pomóc w budowaniu lepszego jutra.

Reklama
Reklama

RV / Rangun

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę