Nasze projekty

Panama: wizyta koordynatora polskich przygotowań do ŚDM

Ks. Emil Parafiniuk dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM rozpoczął wizytę w Panamie, gdzie spotka się m.in. z nuncjuszem apostolskim, ambasadorem Polski i organizatorami nadchodzącego spotkania młodych. Jak wyjaśnił w rozmowie z KAI, celem wizyty jest ustalenie szczegółów dotyczących udziału Polaków w ŚDM

Reklama

– W Panamie spotkam się z ambasadorem Polski, Leszkiem Białym i nuncjuszem apostolskim abp Mirosławem Adamczykiem. Zamierzam też odwiedzić diecezje Chitré i Colon, które będą gościły polskich pielgrzymów. Ważne będą też spotkania z lokalnym komitetem organizacyjnym ŚDM. Mam nadzieję, że z Panamy przywiozę też decyzję organizatorów, kto, spośród zaproponowanych przez nas kandydatów do wolontariatu długoterminowego, został wybrany do tej posługi – zapowiadał ks. Parafiniuk w rozmowie z KAI, przed wylotem do Panamy.

Bieżące informacje dotyczące polskich przygotowań do ŚDM w Panamie można znaleźć na stronie kierunekpanama.pl Koordynatorzy przygotowań zachęcają też Polaków do lektury książki „Misja Panama” autorstwa jedynego polskiego misjonarza w Panamie ks. Józefa Gwoździa SVD. Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

Reklama

abd (KAI) / Panama City

Katolicka Agencja Informacyjna

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite