Nasze projekty

Olimpiada bez posługi duszpasterskiej w kościołach. Powodem koronawirus

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które rozpoczną się 23 lipca, nie będzie posługi duszpasterskiej w kościołach dla sportowców. Ma to związek z wprowadzeniem stanu wyjątkowego, aby kontrolować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

fot. Bryan Turner/ Unsplash

Stan wyjątkowy potrwa do 22 sierpnia, co oznacza, że będzie obowiązywać przez całe igrzyska, które zakończą 8 sierpnia. Olimpiada odbędzie się również bez udziału kibiców.

„Aby nie zakazić siebie i innych”

W tej sytuacji metropolita Tokio, abp Tarcisio Isao Kikuchi prosi olimpijczyków i członków ich sztabów, aby powstrzymali się od odwiedzania kościołów. Wyjaśnia, że przez w pandemii cały czas Kościołowi przyświeca cel, jakim jest „niezakażenie się i nie pozwalanie, by zakażali się inni”.

W archidiecezji tokijskiej w miejscach kultu może przebywać ograniczona liczba osób, wcześniej należy również zgłosić liczbę wiernych, którzy wezmą udział w nabożeństwie. Osoby starsze i chore zachęca się do modlitwy w domu, obowiązuje przy tym dyspensa od udziału w niedzielnej mszy św. Z kolei wszystkie spotkania parafialne powinny być prowadzone online.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę