Nasze projekty

Niemcy włączą się do walki z Państwem Islamskim

Rząd Angeli Merkel już oficjalnie zdecydował o włączeniu niemieckiej armii do operacji antyterrorystycznej w Syrii. Do akcji ma być skierowane lotnictwo oraz okręt wojenny.

Niemcy wyślą nad Syrię myśliwce Tornado. Nie będą ona jednak bombardować terrorystów Państwa Islamskiego. Niemieckie lotnictwo ma jedynie dostarczać danych zwiadowczych na temat ich pozycji. Do akcji zostanie też skierowany samolot cysterna. Na Morze Śródziemne ma z kolei wypłynąć niemiecka fregata, która będzie ochraniać francuski lotniskowiec Charles de Gaulle, z którego Francuzi prowadzą naloty na terrorystów.

Operacja będzie oznaczać zaangażowanie blisko 1200 żołnierzy Bundeswehry. Jej koszt szacuje się na 130 milionów euro rocznie. Zgodę na rozpoczęcie akcji musi jeszcze wydać Bundestag, ale z tym nie będzie problemu. Niemieccy wojskowi przewidują, że operacja ruszy dość szybko.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/jj

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite