Nie żyje 20-letnia ukraińska mistrzyni tańca. Odłamki pocisku trafiły ją w serce

20-letnia tancerka Daria Kurdel zmarła w wyniku ran odniesionych w czasie ataku wojsk rosyjskich na Krzywy Róg. Trenowała razem z ojcem na jednym z boisk, kiedy na miasto spadły pociski. "Tancerka została trafiona odłamkami, które uszkodziły jej serce i wątrobę" - poinformował jeden z ukraińskich portali.

fot. Anton Gerashchenko/Twitter.com

Kiedy 9 lipca rosyjskie wojska zaatakowały Krzywy Róg, Daria, zwyciężczyni międzynarodowych konkursów tańca sportowego oraz mistrzyni kraju w tej dyscyplinie wraz z ojcem trenowała na jednym z miejskich boisk. Została zabita przez rosyjską rakietę w Krzywym Rogu. Trenowała na zewnątrz z ojcem, kiedy uderzyły rakiety. Młode i piękne życie zniszczone w sekundę – przekazał w mediach społecznościowych Anton Heraszczenko, doradca Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

Tancerka została trafiona odłamkami, które uszkodziły jej serce i wątrobę. Zmarła na oddziale intensywnej terapii. Lekarze walczą teraz o życie jej ojca – poinformował portal focus.ua.

Reklama
Reklama

Według Wałentyna Rezniczenki, szefa obwodu dniepropietrowskiego w ostrzale zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne, wśród nich ojciec dziewczyny, który ciągle walczy o życie. 43-letni mężczyzna trafił do szpitala. Jest ojcem zmarłej dziewczyny. Jak powiedzieć mu, że jego dziecko odeszło? Spłońcie w piekle, rosyjscy mordercy! – powiedział.

Była duszą towarzystwa, wesołą, zawsze gotową do pomocy, brała czynny udział w życiu studenckim. Daria kochała sport, była bardzo utalentowana i wygrała wiele międzynarodowych zawodów tańca sportowego. W imieniu całej kadry uczelni składam rodzinie i znajomym wyrazy współczucia – napisał na Facebooku Sergiej Wasiliewicz Kiwałow, rektor Odeskiego Uniwersytetu Narodowego im. Ilji Miecznikowa, na którym studiowała Kurdel.

20- letnia Daria w swoim dorobku miała tytuł mistrzyni Ukrainy oraz szereg zwycięstw na międzynarodowych zawodach taneczno-sportowych.

Reklama
Reklama

pa, tvn24.pl, sport.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę