„Nie przeżylibyśmy bez Eucharystii także i w czasie wojny”. Abp Szewczuk o wierze w czasie wojny

"Nasi księża będą nieśli eucharystycznego Jezusa wszędzie tam, gdzie ludzie na niego czekają. Nasi kapelani wojskowi będą nadal odprawiać mszę dla żołnierzy" - powiedział arcybiskup Światosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

fot. Luis Ángel Espinosa/Cathopic

Abp Szewczuk zauważył, że w warunkach wojennych Eucharystię przeżywa się w szczególny sposób. Ona pozwala dostrzec światło nadziei w mrokach wojny i dodaje nam życiowej siły – powiedział abp Szewczuk.

Jak podkreślił, „nie przeżylibyśmy bez Eucharystii także i w czasie wojny”, ale niestety obecnie wiele osób nie może uczestniczyć w Boskiej Liturgii.

W Zaporożu obowiązuje godzina policyjna i nie da się pójść na mszę. Z drugiej strony, w wielu miejscach, gdzie chrześcijanie modlą się w swoich świątyniach, spadają na nich z nieba rosyjskie rakiety i bomby. Przez te 25 dni wojny zostały już zniszczone ponad 44 kościoły – powiedział abp Szewczuk.

Reklama
Reklama

To jednak nie zmieni faktu, że nasi księża będą nieśli eucharystycznego Jezusa wszędzie tam, gdzie ludzie na niego czekają. Nasi kapelani wojskowi będą nadal odprawiać mszę dla żołnierzy. Będą karmić Ciałem i Krwią Zbawiciela tych, którzy nie szczędzą tej krwi Ukrainie, także rannych, którzy są w naszych szpitalach oraz ludzi ukrywających się w schronach. Nawet wojnę staramy się przeżywać jako wspólnota eucharystyczna i w tym jest nasza siła – dodał

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę