Nasze projekty

Najstarsza zakonnica na świecie przeżyła COVID

Siostra André Randon to najstarsza Europejka, a także druga pod wzglądem długości życia osoba na świecie po 118-letnim Japończyku Kane Tanaka. Szarytka z Toulonu pomimo zakażenia koronawirusem, powróciła do pełni zdrowia.

16 stycznia siostra dostała pozytywny test na Covid-19, a tym samym pojawiło się ogromne zagrożenie dla jej życia. Władze sanitarne sugerowały, że nie ma już dla niej żadnego ratunku. Kiedy zakonnica dowiedziała się o swojej chorobie, nie okazywała żadnego lęku, jednak martwiła się o innych mieszkańców placówki, w której przebywała. Ku zdziwieniu wszystkich opiekujących się siostrą, zakonnica przeszła infekcję bezobjawowo, a dziś jest już ozdrowieńcem.

Siostra w samotności najbardziej przeżywała brak możliwości bezpośredniego uczestniczenia we Mszy Świętej.

Siostra André Randon jest już najstarszą mieszkanką Francji, najstarszą Europejką i drugim najstarszym człowiekiem na świecie.  Urodzona 11 lutego 1904 r. w Alès na południu Francji jako Lucile Randon przeszła na katolicyzm w wieku 19 lat. W wieku 25 lat zaczęła opiekować się osobami starszymi i sierotami we francuskim szpitalu. Później wstąpiła do Sióstr Miłosierdzia w wieku 40 lat. Chociaż dołączyła do klasztoru późno, jej powołanie trwa 77 lat.

Reklama
Reklama

Mimo, że jest niewidoma i porusza się na wózku inwalidzkim, s. André nigdy nie traci poczucia humoru i zawsze prosi o modlitwę, mówiąc, że „ma nadzieję, że Bóg nie będzie zbyt wolny, aby mogła dłużej czekać…”. Zakonnica od 2009 r. mieszka w domu spokojnej starości Tulonie we Francji nad Morzem Śródziemnym.

SPRAWDŹ: 116-letnia siostra zdradziła swój sekret szczęścia 

kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę