Nasze projekty

Stworzyli rzeźbę Chrystusa ze śniegu. „Jego serce nie jest z lodu”

Hiszpanię nawiedziły w ostatnim czasie bardzo intensywne opady śniegu, które spowodowały chaos i liczne utrudnienia. Jednak ks. Toño Casado wraz z parafianką Mariló Montero wykorzystali te warunki, aby stworzyć śnieżną rzeźbę Chrystusa.

Ze skutkami Filomeny, bo tak nazwano śnieżycę, walczy w całej Hiszpanii 15000 żołnierzy. Intensywne opady, największe od przynajmniej 50 lat, i rekordowo niskie temperatury doprowadziły do chaosu i utrudnień. Jednak dla wielu mieszkańców śnieżny krajobraz to nowe i ekscytujące doświadczenie, które można dobrze wykorzystać. Ks. Toño Casado i jedna z jego parafianek zamienili zalegające hałdy śniegu w rzeźbę Chrystusa, której zdjęcia zostały zamieszczone na Instagramie.

„MÓJ CHRYSTUS ZE ŚNIEGU. Jako że wam się spodobał, oto kilka zdjęć Jezusa, który narodził się w cichą, zimową noc. Dzięki czułości dłoni mojej przyjaciółki i sąsiadki Mariló Montero najpiękniejsza Twarz ukazała się naszym oczom. On stopniowo topi się na oczach ludzi, ponieważ kocha każdego, a Jego serce nie jest z lodu. Dbajmy o siebie. Tego właśnie chce Bóg. Byśmy nie robili sobie krzywdy. Dziękuję Mariló za tę noc ciszy i prawdy przed kościołem, który chce być domem dla wszystkich. Miejscem, w którym możesz wreszcie poczuć ciepło dobrych ludzi. To jest Parroquia del Pilar. Śnieg się stopi, ale Jezus ze śniegu zawsze będzie przed naszymi oczami” – napisał kapłan.

Reklama
Reklama
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Toño Casado (@tono_casado)

Reklama
Reklama

kh/PAP/Instagram/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite