Nasze projekty

Modlitwa podczas konkursu Eurowizji

Modlitwa pod hasłem „Budować mosty” odbędzie się w parafii Chrystusa Króla 23 maja wieczorem, w przeddzień finałowego koncertu w wiedeńskiej Stadthalle. Poprowadzą ją: ksiądz katolicki, duchowny Kościoła metodystycznego oraz przedstawiciele islamu i buddyzmu

W katolickim kościele nieopodal miejsca koncertów planowany jest obrzęd zapalenia świec, prośby modlitewne oraz krótkie świadectwa, które będą wyrazem budowania mostów między wiernymi różnych tradycji. „Chcemy podziękować Bogu za to, ze jest z nami”, głosi tekst zaproszenia do wspólnej modlitwy, opublikowanego w językach niemieckim, angielskim, tureckim i chorwackim. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich uczestników konkursu Eurowizji, a także licznych mieszkańców tej wielokulturowej dzielnicy Wiednia.

Dla nich wszystkich przez cały czas trwania festiwalu stworzono możliwość odwiedzenia kościoła przez kilka godzin przed południem jako „miejsca ciszy i wewnętrznego spokoju”.
 

Reprezentująca Polskę Monika Kuszyńska

Reklama
Reklama

Parafia Chrystusa Króla znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hali miejskiej, w której odbywają się koncerty 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jest jedną z najbardziej znanych w archidiecezji wiedeńskiej. Miejscowy proboszcz, ks. dziekan Martin Rupprecht, jest od wielu lat odpowiedzialny za kontakty z muzułmanami w stolicy Austrii oraz za problematykę islamu. W sposób szczególny parafia troszczy się o towarzyszenie chrześcijańsko-muzułmańskim małżeństwom i rodzinom.


ts / Wiedeń

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite