Nasze projekty

Ksiądz prawosławny ukarany grzywną. Skrytykował rosyjską napaść na Ukrainę

Prawosławny, rosyjski duchowny ksiądz Ioann Burdin z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Karbanowie został ukarany grzywną w wysokości 35 tysięcy rubli za skrytykowanie w kazaniu rosyjskiej napaści na Ukrainę.

fot. Dave Herring/Unsplash

Ks. Burdin posługuje w parafii Zmartwychwstania Pańskiego we wsi Karbanowo pod Kostromą. Duchowny wygłosił, 6 marca, w „Niedzielę Przebaczenia” kazanie, w którym wezwał do pokoju na Ukrainie. Kapłan został zatrzymany na kilka godzin, a następnie ukarany grzywną w wysokości 35 tysięcy rubli przez sąd.

Jak relacjonuje Media Zona, niezależne rosyjskie medium, ksiądz mówił w kazaniu o „rosyjskich oddziałach na Ukrainie, które ostrzeliwują ukraińskie miasta Kijów, Odessę, Charków i zabijają obywateli Ukrainy – braci i siostry w Chrystusie”.

Ks. Burdin stwierdził, że „my, chrześcijanie, nie możemy stać bezczynnie, gdy brat zabija brata, chrześcijanin zabija chrześcijanina. Nie powtarzajmy zbrodni tych, którzy 1 września 1939 r. chwalili czyny Hitlera”.

Według policyjnego raportu cytowanego przez Media Zone, Burdin został aresztowany za „popełnienie przestępstwa publicznego mającego na celu zdyskredytowanie rosyjskich sił zbrojnych, które prowadzą specjalną operację wojskową” na Ukrainie.

Ks. Burdin opublikował w lutym na stronie internetowej parafii oświadczenie potępiające „specjalną operację wojskową na Ukrainie”.

Reklama

kh, cruxnow.com, www.indcatholicnews.com/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę