Nasze projekty

Ksiądz nazwał papieża „masonem” i „uzurpatorem”. Dzień później został ekskomunikowany

Ksiądz Ramon Guidetti został ekskomunikowany przez biskupa Livorno, Simone'a Giustiego po tym, gdy podczas mszy świętej obraził papieża Franciszka nazywając go "masonem" i "uzurpatorem".

Fot. Long Thiên/Flickr

Ksiądz Ramon Guidetti, były już proboszcz parafii w miasteczku Guastice, w homilii podczas mszy świętej celebrowanej w pierwszą rocznicę śmierci Benedykta XVI, 31 grudnia, nazwał papieża Franciszka „masonem” i „uzurpatorem”.

Następnego dnia biskup diecezji Livorno, Simone Giusti, zdecydował o ukaraniu duchownego ekskomuniką, ponieważ „publicznie dopuścił się aktu o charakterze schizmatyckim, odmawiając podporządkowania się papieżowi i jedności z członkami Kościoła”.

W dekrecie biskup zaznaczył, że „ksiądz Ramon Guidetti ipso facto nałożył na siebie ekskomunikę latae sententiae„, czyli ekskomunikę, która następuje przez sam fakt popełnienia danego czynu.

Reklama

Ponadto ksiądz, który obraził papieża Franciszka został natychmiast usunięty w urzędu proboszcza parafii w miasteczku Guastice. Biskup przestrzegł też księży oraz wiernych, aby nie uczestniczyli w żadnych nabożeństwach prowadzonych przez ukaranego księdza, ponieważ w takim wypadku również grozi ekskomunika.

ZOBACZ TEŻ: Jest polskie tłumaczenie deklaracji Watykanu o błogosławieniu par „nieregularnych” [PEŁNY TEKST]

ilfattoquotidiano.it, Polsat News, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę