Nasze projekty

Katolicy w Singapurze modlili się za szczyt Kima z Trumpem

Katolicy Singapuru modlili się w intencji szczytu między przywódcami Korei Północnej - Kim Dzong Unem i Stanów Zjednoczonych - Donaldem Trumpem. Według pierwszych relacji w mediach "spotkanie przebiegło zaskakująco dobrze".

Przywódca Korei Północnej oraz prezydent USA spotkali się dziś nad ranem czasu polskiego w hotelu na wyspie Sentosa. „The Independent”, który relacjonował spotkanie na żywo przytoczył podsumowujące go słowa prezydenta Donalda Trumpa. – Spotkanie przebiegło lepiej, niż ktokolwiek mógł sądzić. Absolutnie chciałbym zaprosić pana Kima do Białego Domu – powiedział prezydent USA po spotkaniu. Z kolei Kim Dzong Un podsumował: – Obydwaj zdecydowaliśmy, że chcemy zostawić przeszłość za sobą. Świat zobaczy znaczącą zmianę”.

Przywódcy podpisali również dokument o przyszłej współpracy, jednak jego treść nie jest dokładnie znana.

Dziś wiadomo, że spotkanie było otoczone specjalną modlitwą z inicjatywy biskupa Singapuru Williama Goha. Ułożył i kazał opublikować dla wiernych specjalny tekst prośby do Boga, by oświecił polityków tak, aby działali na rzecz pokoju.

Reklama
Reklama

„Ojcze, który jesteś w niebie, prosimy, byś okazał swą łaskę historycznemu szczytowi między USA i Koreą Północną, tu, w Singapurze, 12 czerwca. Wszyscy pragniemy żyć w świecie, w którym panuje pokój, braterska miłość, troska i miłosierdzie jednych wobec drugich. Bez pokoju nie może być bezpieczeństwa, postępu i przyszłości dla ludzkości. Panie, prosimy Cię, byś oświecił serca przywódców politycznych, by pracowali na rzecz pokoju, sprawiedliwości i porządku społecznego w świecie. Niech będzie to początkiem stałego wysiłku w budowaniu trwałych relacji, wolnych od brzemienia strachu i od ciężaru podejrzeń. Oby narody mogły nauczyć się ufać sobie wzajemnie i pracować na rzecz pokoju na świecie dla wszystkich ludzi. Błogosławiona Matko, jesteś naszym Zwierciadłem Sprawiedliwości i Stolicą Mądrości, powierzamy Ci ten szczyt. Duchu Święty, kieruj przywódcami i urzędnikami tak, aby naród przeciw narodowi nie podnosił miecza, aby nie zaprawiały się więcej do wojny (por. Iz 2,4). Prosimy o to przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który żyje i króluje z Tobą i z Duchem Świętym, jeden Bóg prze wszystkie wieki wieków. Amen” głosi tekst modlitwy.

Dyrektor ds. komunikacji archidiecezji singapurskiej André Ahchak powiedział, że „obywatele Singapuru byli wzruszeni na myśl, że są częścią historycznego szczytu”. Jego zdaniem jest to okazja dla tego „małego wieloetnicznego, wieloreligijnego i wielojęzykowego państwa, by wnieść swój wkład do historii i, co jeszcze ważniejsze, do pokoju w regionie i w świecie”.

ad, KAI

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę