Nasze projekty

Kardynał oferuje siebie w zamian za zakładników Hamasu

Kardynał Pierbattista Pizzaballa zaoferował siebie w zamian za zakładników Hamasu. „Z mojej strony jest taka gotowość" - odpowiedział łaciński patriarcha Jerozolimy na pytanie dziennikarza.

fot. Sander Crombach/Unsplash

Nie będzie to problemem, jeśli dzięki temu dzieci będą mogły się uwolnić i wrócić do domu – odpowiedział katolicki łaciński patriarcha Jerozolimy na pytanie dziennikarza podczas włoskojęzycznej internetowej konferencji prasowej 16 października i dodał: Z mojej strony jest taka gotowość.

Aby znaleźć wyjście z obecnej sytuacji, konieczny jest powrót zakładników – powiedział kard. Pizzaballa. Wyraził nadzieję, że ten jego gest mógłby być konkretnym elementem, mogącym doprowadzić do ponownego rozważenia obecnego rozwoju sytuacji. W przeciwnym razie bardzo trudno będzie zatrzymać ten rozwój – powiedział łaciński patriarcha Jerozolimy, nawiązując do spodziewanej ofensywy naziemnej Izraela w Strefie Gazy.

W tych dniach również papież Franciszek wezwał do uwolnienia zakładników. Rolę Watykanu jako mediatora w tej sprawie zaproponował sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin. Kard. Pizzaballa podkreślił, że Stolica Apostolska chce postarać się o to, aby mogła powrócić przynajmniej część uprowadzonych. Zauważył jednocześnie, że z Hamasem trudno jest rozmawiać.

Reklama

Organizacja terrorystyczna zaatakowała Izrael rakietami 7 października. Ponadto terroryści wkroczyli na terytorium państwa, zamordowali około 1400 osób i uprowadzili do Strefy Gazy nawet ok. 200 osób. Izrael odpowiedział kontratakami skoncentrowanymi na kontrolowanej przez Hamas Strefie Gazy. W poniedziałek liczba ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy wyniosła 2750 osób.

ZOBACZ TEŻ: 17 października dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie i w Ziemi Świętej

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę