Kard. Krajewski zakończył wizytę na Ukrainie

Kard. Konrad Krajewski zakończył wczoraj późnym popołudniem wizytę na Ukrainie. W kraju ogarniętym wojną papieski wysłannik przebywał pięć dni. Opuszczając Ukrainę kard. Krajewski podkreślił, że zobaczył cierpienie, ale też wiarę, nadzieję i miłość.

fot. Archidiecezja Krakowska/Flickr

Wizyta jałmużnika papieskiego na Ukrainie była wyraźnym znakiem troski Stolicy Apostolskiej o dotkniętą wojną Ukrainę. Kard. Konrad Krajewski odwiedził archidiecezję lwowską oraz łucką. Spotkał się z miejscowymi biskupami rzymsko i greckokatolickimi. Przewodniczył nabożeństwom o charakterze ekumenicznym we Lwowie i w Równem na Wołyniu. Spotkał się z uchodźcami oraz odwiedził centra pomocy humanitarnej zlokalizowane na zachodzie Ukrainy.

„Dziękujemy Ojcu Świętemu, że modli się za nas”

Swoją wdzięczność Papieżowi wyraził metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki: Jesteśmy bardzo wdzięczni Ojcu Świętemu Franciszkowi, że poprzez swojego delegata kardynała Krajewskiego chciał stanąć na naszej ziemi, doświadczonej przez wojnę i cierpienie. Dziękujemy Ojcu Świętemu, że modli się za nas i w osobie kardynała zechciał spotkać się z uchodźcami, którzy tak bardzo przeżyli tę tragedię – podkreślił.

Kard. Krajewski po raz kolejny zapewnił o pomocy materialnej jaką Stolica Apostolska udziela i będzie udzielała dziełom charytatywnym, jakich podejmuje się w tych trudnych dniach Kościół katolicki obu obrządków.

Reklama
Reklama

W trakcie wizyty na Ukrainie jałmużnik papieski przekazał także środki finansowe na opłacenie transportów humanitarnych, jakie ze Lwowa wyruszają na wschód Ukrainy. Ze względów bezpieczeństwa, wysłannik papieski nie mógł udać się w głąb Ukrainy, co było wcześniej planowane i odwiedzić pozostałe ukraińskie diecezje.

KAI, vaticannews, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę