Nasze projekty

Grób bł. Carlo Acutisa będzie otwarty na stałe. Biskup czeka na dogodny termin

Grób błogosławionego Carlo Acutisa będzie otwarty na stałe – informuje diecezja Asyżu. Pierwotnie takie otwarcie było planowane na sierpień tego roku, ale zostało na razie odroczone w czasie.

Fot: Radio Alfa/ CC BY-NC-SA 2.0

„W związku z plotkami i oczekiwaniami dotyczącymi otwarcia grobu bł. Carlo Acutisa sanktuarium ogłasza, że otwarcie grobu ogłoszone już w zeszłym roku jest planowane i zostanie zrealizowane jak najszybciej” – czytamy w oświadczeniu diecezji Asyż.

Początkowo zakładano, że może ono nastąpić w sierpniu tego roku, ale miejscowy biskup bp Domenico Sorrentino zdecydował, że lepiej będzie poczekać na dogodniejszy czas.

Grób otwarty przed beatyfikacją

Grób błogosławionego znajduje się na stałe w Bazylice Matki Boskiej Większej w Asyżu. Był już otwarty od 1 do 19 października 2020 roku przed i po jego beatyfikacji. W tym czasie przy grobie modliło się ponad 40 tysięcy ludzi.

Reklama

Ponieważ upłynęło niewiele lat od pochówku (nastolatek zmarł w 2006 roku), różne części ciała, choć poddane zmianom, znajdowały się nadal w swym anatomicznym połączeniu. Zwłoki poddano „konserwacji i konsolidacji, jaką zazwyczaj praktykuje się, by godnie wystawić do czci wiernych ciała błogosławionych i świętych”. Twarz zrekonstruowano za pomocą silikonowej maski.

Carlo codziennie chodził na Mszę, na adorację i odmawiał różaniec. Został beatyfikowany dzięki Eucharystii, którą każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki, a którą on sam nazywał „moją autostradą do nieba” – powiedziała matka błogosławionego, Antonia Salzano, w opublikowanym 2 maja przesłaniu wideo. Okazją do tego było otwarcie centrum młodzieżowego imienia Acutisa w mieście Palmi. Salzano podarowała relikwię swojego syna placówce salezjańskiej Don Bosco, ujawniając, że był on „dość kiepski w piłce nożnej”, ale uwielbiał spędzać czas z przyjaciółmi.

ag/NCR/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę