Nasze projekty

Franciszek skomentował wyniki Euro 2020 i Copa America

Papież Franciszek znany jest ze swojego zamiłowania do piłki nożnej. W ostatnim tygodniu Ojciec Święty przebywa w szpitalu, ale nie przeszkodziło mu to w śledzeniu finałów Euro 2020 i Copa America.

fot. Pixabay.com/robanderson72

W poniedziałkowym komunikacie Biura Prasowego Watykanu na temat zdrowia papieża Franciszka, znalazła się informacja o tym, że Franciszek ucieszył się ze zwycięstw dwóch reprezentacji, które są mu bliskie: Argentyny i Włoch.

„Dzieląc radość ze zwycięstwa reprezentacji Argentyny i Włoch z bliskimi mu osobami, Jego Świątobliwość mówił o znaczeniu sportu i jego wartościach, a także o sportowej umiejętności przyjmowania każdego wyniku, nawet porażki” – czytamy.

Tylko w ten sposób, w obliczu trudności życia, można zawsze stawiać siebie na linii frontu, walcząc nie poddając się, z nadzieją i ufnością – stwierdził Franciszek.

Reklama
Reklama

Wygrane Włoch i Argentyny

W niedzielę piłkarska reprezentacja Argentyny odniosła historyczne zwycięstwo w południowoamerykańskim Copa America. „Albicelestes” pokonali w finale tego turnieju Brazylię 1:0 po bramce Angela di Marii. To pierwszy ich triumf w tych rozgrywkach od 28 lat.

Franciszek wielokrotnie deklarował swoje przywiązanie do drużyny narodowej Argentyny. Papież spotykał się też w przeszłości z piłkarzami. Znał także legendarnego Diego Maradonę. W 2018 roku papież kibicował reprezentacji oglądając ich mecze z Watykanu, a kiedy był arcybiskupem Buenos Aires, to chodził na mecze San Lorenzo, był też członkiem klubu kibica.

W ten sam dzień sukces odniosła także włoska reprezentacja, która w finale Euro 2020 pokonała po rzutach karnych Anglię. Papież nie ukrywał też swojego przywiązania do tego kraju. Jego ojciec pochodził właśnie z Włoch i wyemigrował do Argentyny.

Reklama
Reklama

ag/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę