Nasze projekty

Franciszek w sierpniu odwiedzi Irlandię

Papież Franciszek w sierpniu odwiedzi Irlandię - zapowiedział metropolita Dublina abp Diarmuid Martin. Papieska wizyta związana będzie z trwającym w dniach 21-26 sierpnia w irlandzkiej stolicy Światowym Spotkaniem Rodzin.

Program Spotkania obejmował będzie trzydniową konferencję o wartościach rodzinnych, sobotni festiwal rodziny, prawdopodobnie na stadionie Croke Park, zaś w niedzielę 26 sierpnia końcową Mszę św. pod przewodnictwem Franciszka – prawdopodobnie w parku Phoenix, gdzie w 1979 r. Mszę sprawował św. Jan Paweł II.

Abp Martin przyznał, że nie wie, czy papież odwiedzi także Irlandię Północną. – Pamiętajmy, że Franciszek ma 81 lat, a Jan Paweł II miał 60, więc liczba rzeczy, które może zrobić jest ograniczona – stwierdził hierarcha.

Reklama
Reklama

Ujawnił, że Franciszek chciałby odwiedzić więzienie i spotkać się z ubogimi (prawdopodobnie będą to bezdomni lub migranci). Swój zamiar podróży do Irlandii papież potwierdził w październiku w rozmowie z irlandzkim komisarzem Unii Europejskiej Philem Hoganem.


pb (KAI/independent.ie) / Dublin

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite